مراسم بزرگداشت هدایت اله تاجبخش در موزه دارآباد برگزار شد


یاد و خاطره مرحوم دکتر هدایت اله تاجبخش پدر علم تاکسیدرمی ایران طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولین شهرداری تهران و فعالان عرصه محیط زیست کشور گرامی داشته شد.
 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، به نقل از مجید نواییان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد: روز یکشنبه ۲۰ شهریور ماه، در سومین روز از درگذشت استاد فقید هدایت اله تاجبخش مراسم گرامیداشت آن مرحوم در موزه دارآباد، مکانی که وی در زمان حیاتش بنیانگذاری کرد برگزار شد. 
در این مراسم دکتر کهرم فعال محیط زیست، دکتر احمد دالکی پدر نجوم آماتور ایران،دکتر نواییان مدیر موزه دارآباد، مرتضی الویری شهردار اسبق شهرداری تهران و … با ایراد سخنرانی خدمات و فعالیتهای برجسته تاجبخش در عرصه محیط زیست و تاکسیدرمی را عنوان کردند.
گفتنی است هدایت اله تاجبخش پدر علم تاکسیدرمی نوین ایران بود که عصر چهارشنبه ۱۶ شهریور در اثر بیماری در یکی از بیمارستان های تهران دار فانی را وداع گفت؛ تدریس و آموزش واحد تاکسیدرمی در دانشگاه، جمع آوری اطلاعات علمی کتاب برجسته «نخجیران»، طراحی و اجرای موزه طبیعت و حیات وحش اردبیل، طراحی موزه آثار طبیعی و حیات وحش هفت چنار از تعدادی از آثار و خدمات وی در زمان حیاتش بود.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

تکریم و معارفه مدیر موزه دارآباد انجام شد
10 مهر 1401
 

 

تکریم و معارفه مدیر موزه دارآباد انجام شد

آیین تکریم و معارفه مدیریت موزه دارآباد با حضور جمعی از مدیران و مسئولان شهرداری منطقه یک برگزار شد.

پیکر هدایت الله تاجبخش در دامان البرز آرام گرفت
18 شهریور 1401
 

 

پیکر هدایت الله تاجبخش در دامان البرز آرام گرفت

موزه دارآباد از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری دکتر هدایت الله تاجبخش پدر علم تاکسیدرمی نوین ایران و بنیانگذار این مجموع...

پدر علم تاکسیدرمی نوین ایران درگذشت
16 شهریور 1401
 

 

پدر علم تاکسیدرمی نوین ایران درگذشت

هدایت تاجبخش بنیانگذار موزه دارآباد و پدر علم تاکسیدرمی نوین در ایران ساعتی پیش بر اثر بیماری در یکی از بیمارستانهای تهر...

تکثیر طاووس ها در موزه دارآباد با موفقیت انجام شد
19 مرداد 1401
 

 

تکثیر طاووس ها در موزه دارآباد با موفقیت انجام شد

طاووس های موزه دارآباد با تلاش کارشناسان و تکنسینهای بخش زنده با بهره مندی از دستگاه جوجه کشی تکثیر شدند.

موزه دارآباد کارگاه آموزشی «شناخت محیط زیست ایران» را با همکاری دانشگاه تهران برگزار کرد
06 مرداد 1401
 

 

موزه دارآباد کارگاه آموزشی «شناخت محیط زیست ایران» را با همکاری دانشگاه تهران برگزار کرد

به دنبال اجرای اهداف آموزشی و علمی کارگاه آموزشی مشترک با هدف ارتقای سطح دانش محیط زیست ویژه دانشجویان در موزه دارآباد ب...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.